To main page / На головну сторінку

* Вміст сайту *

     

* Новини та анонси *

13.03.2014 - Обновление фотоальбома
06.08.2013 - 04 серпня 2013 розпочався черговий семінар з айкідо
26.05.2013 - 26 травня відбувся Відкритий Кубок Польщі
03.05.2013 - 1-2 травня відбувся Всеукраїнський турнір з дзюдо на призи ЗМСУ призера олімпійських ігор Р.О Машуренко, м.Луцьк.
30.11.2012 - Стаття про наших кендок и про сенсея Руслана
13.08.2012 - Поновлення фотоальбому - фото з семінару
25.07.2012 - Запрошення на семінар до Києва !
06.01.2012 - Поновлення фотоальбому
13.11.2011 - Всеукраїнський турнір з дзюдо на призи МК Галичина
14.10.2011 - Поновлення фотоальбомів
Iнтернет-магазин СК КАНО
Погода з сайта www.gismeteo.ru

"Кано" - клуб ki-айкідо та дзюдо


• Думки Сенсея про айкідо  • Про О Сенсея  • Атестаційні вимоги  • Моріхей Уесіба про важливість навчання  • Про Айкідо на Вікіпедії  • Iнформацiя про Коiчi Тохея на Вiкiпедiї  • Іншi вiдомості про aйкiдо  • Термінологія (з інтернету)  • Термінологія (з цього cайту)  • Сайт K.S.M.B.D.A.  • Самостійне виготовлення танто для тренувань  • Как правильно складівать хакаму  •

АЙКІДО - істинне будо

Моріхей Уесіба

Переклад з російскої - Galina K.

    Оскільки слово "гармонія" (ай) співзвучне слову "ай" любов, я вирішив дати своєму унікальному будо назву айкі-до. Слово айкі - дуже старе, але я вкладаю в нього зовсім інший зміст, ніж воїни давнини. Айкі - це не прийоми боротьби чи завдання поразки ворогові. Це шлях, який веде до встановлення миру у всьому світі і до об'єднання всіх людей в одну сім'ю.
    Секрет айкі-до в тому, щоб досягти гармонії з рухом Всесвіту і прийти до згоди з самим Всесвітом. Той, хто осягнув секрет айкі-до, відкрив Всесвіт в середині себе і може з повним правом сказати: "Я і є Всесвіт". Я не зазнаю поразки, як би швидко мій противник не атакував мене. Це не тому що моя техніка швидша, ніж техніка супротивника. Справа зовсім не у швидкості. Просто поєдинок закінчується, не встигнувши навіть розпочатись.
    Коли хтось намагається побитися зі мною, він замислює боротьбу з самим Всесвітом. Таким чином, він порушує гармонію з ним. Чи може він перемогти? Ще тільки намірившись битись зі мною, він вже переможений. Час немає міри "швидко" чи "повільно".
    Айкі-до - це непротивлення. Оскільки воно не супротивляться, тому завжди перемагає.
    Той у кого розум кривий і роздирається суперечностями, одвічно приречений на поразку.
    Як же ми можемо випрямити свій кривий розум, очистити своє серце і бути в гармонії зі всіма діями в Природі? Перш за все ти вбираєш в своє серце Творця. Це і є Велика Любов, всюдисуща у всіх куточках і у всі часи Всесвіту. "Любов немає протиріччя. Любов немає ворога".
    Той, хто не розуміє цього, не може бути в гармонії з Всесвітом. Його будо - це будо руйнування. Це не творче будо.
    Тому змагання у виконанні прийомів, визначення переможця і переможеного - це не істинне будо. Істинне будо не знає поразки. "Непереможний" - це "той, хто ніколи не б'ється"
    "Перемога" для нас - це перемога над своїм суперечливим розумом. Така нам дарована місія.
    Це не просто теорія. Ти повинен практикувати це. Тоді ти сприймеш велику силу єдності з Природою.
    Не дивись супротивнику в очі, інакше твій розум буде втягнутим в них. Не дивись на його меч, інакше цей меч вб'є тебе. Не дивись на нього самого, інакше твій дух розсіється. Істинне будо полягає в тому, щоб виробити привабливість, яка дозволить втягнути всього супротивника в себе. Все, що тобі залишається зробити - це дотримуватись цього шляху.
    Мені достатньо навіть стояти спиною до супротивника. Коли він нападає, наносячи удар, він пошкодить себе самого наміром вдарити. Я єдиний з Всесвітом, от і все. Коли я стою, він буде втягнутий в мене. Перед Уесібою із айкі-до немає ні часу, ні простору - тільки Всесвіт такий яким він є.
    В Уесіби із акі-до немає ворога. Ти помиляєшся, якщо думаєш, що практикувати будо означає мати багато супротивників і ворогів і порубати їх всіх. Істинне будо немає ні супротивників, ні ворогів. Істинне будо полягає в тому, щоб бути єдиним з Всесвітом, тобто злитися з Центром Всесвіту.
    В айкі-до потрібен такий розум, який хоче служити миру для всіх людей у всьому світі, а не такий, який хоче бути сильним, і тренуватися тільки для того, щоб звалити супротивника.
    Коли мене запитують, чи почерпнуті принципи мого айкі-до із релігії? Я відповідаю: "Якраз навпаки". Принципи мого істинного будо - це те, що освячує всі релігії і приводить їх до завершення.
    Я спокійний, не залежно коли і скільки б на мене не нападали. В мене немає прив'язаності ні до життя, ні до смерті. Я залишаю все як є Богу. Не будь прив'язаний до життя і до смерті і залиш Йому все - не тільки, коли на тебе нападають, але і у повсякденному житті.
    Істинне будо - це праця любові. Це праця дарування життя всім істотам, а не вбивство чи боротьба один з одним. Любов - це божество-захисник всього сущого. Без неї ніщо не може існувати. Айкі-до - це втілення любові.
    Я не шукаю товариства людей. Чийого ж товариства я шукаю? Бога. Цей світ не в порядку, тому що люди шукають товариства один з одним, говорячи і роблячи дурниці. Добрі і злі істоти - одна сім'я в цьому світі. Айкі-до відкидає будь-яку прив'язаність; айкі-до не називає відносне добрими чи злим; айкі-до підтримує ріст і розвиток всіх істот і служить вдосконаленню Всесвіту.
    В айкі-до ми опановуємо розумом супротивника ще до того, як зійдемося з ним в поєдинку. Ми йдемо по життю з тією ж вимогливістю до нашого духу і намагаємось заволодіти всім світом.
    Ми безперервно молимося, щоб боротьба не відбулась. От чому ми строго забороняємо поєдинки в айкі-до. Дух айкі-до - це дух любовної атаки і спокійного примирення. З цією метою ми пов'язуємо і об'єднуємо супротивників силою волі любові. Любов'ю ми можемо очищувати інших.
    Розумій айкі-до передусім як будо, а вже потім як шлях служіння справі свідомості Світової Сім'ї. Айкі-до - не для однієї країни і не для окремої людини. Його єдина задача - виконання роботи Бога.
    Істинне будо - це любовний захист всіх істот в дусі примирення. Примирити означає дозволити здійснитися місії кожного.
    Бути на шляху - означає бути єдиним з волею Бога іти слідом за нею. Якщо ми хоч трохи відхилимось від неї, це вже не Шлях.
    Можна сказати, що айкі-до - це спосіб вигнання демонів не мечем, а щирістю нашого Дихання. Інакше кажучи, спосіб перетворення світу демонічного розуму в Світ Духу. Така місія айкі-до. Демонічний розум буде підданий , а Дух запанує. Тоді айкі-до принесе плоди в цьому світі.
    Без будо нація буде занепадати, тому що будо - це життя, присвячене любовному захисту і джерело пізнавальної діяльності.
    Той, хто прагне вивчати айкі-до, повинен відкрити свій розум, слухати щирість Бога за допомогою айки-до, практикувати його і постійно вдосконалюватись. Починай виховувати свій дух прямо зараз!
    Айкі-до - це не виправлення інших, а виправлення свого власного розуму. Така місія айкі-до, вона повинна стати і твоєю місією.

Перейти на початок


    * Додзьо клуба розташовані за адресами:
  • м. Iвано-Франкiвськ, вул. Мазепи, 144 А., т. +38(050)811-90-90 (сенсей Руслан),+38(050)737-61-03 (сенсей Валерій) . Приблизний шлях до додзьо можно подивитися тут
  • м. Iвано-Франкiвськ, вул. Тролейбусна, 10, т. +38(068)188-35-04 . Приблизний шлях до додзьо можно подивитися тут
* Зауваження, запитання та пропозиції надсилати за адресою :mayor_filatoff@rambler.ru
* Сайт розробив Yura "Kano_Nir" Filatoff за фінансової підтримки Aleksey "L'Osho" Kosenko